O nas

HISTORIA KANCELARII

Założycielką kancelarii jest adwokat Ewa Pruchniewicz, która w 1990 roku, gdy tylko zmiany ustrojowe w Polsce umożliwiły tworzenie prywatnych kancelarii adwokackich, rozpoczęła praktykę indywidualną. Mikołaj Staniszewski rozpoczął pracę w kancelarii adwokat Ewy Pruchniewicz w 1993 roku. W 2000 roku kancelaria przekształciła się w spółkę cywilną „Pruchniewicz Staniszewski” z adwokat Ewą Pruchniewicz i adwokatem Mikołajem Staniszewskim jako wspólnikami. Począwszy od 1 maja 2013 roku kancelaria funkcjonuje jako „Pruchniewicz Staniszewski i Wspólnicy – adwokaci” Spółka Partnerska, zaś do grona wspólników dołączyli jej dotychczasowi, wieloletni współpracownicy –  adwokat Bartłomiej Sieniek oraz adwokat Piotr Wertenstein-Żuławski.

Od 2006 roku siedziba kancelarii mieści się na Saskiej Kępie, w budynku z 1929 roku, którego pierwotnym właścicielem byli wybitny polski kompozytor Grzegorz Fitelberg wraz z żoną Haliną Szmolcówną, znaną tancerką okresu międzywojnia.

PORTRET KANCELARII

Wspólnicy i członkowie zespołu kancelarii PSWA w swojej praktyce, szanując tradycję i standardy adwokatury polskiej, starają się uczestniczyć w głównym nurcie nowoczesnej obsługi prawnej i dostosowywać zakres oraz sposób świadczenia swoich usług do aktualnych wymagań zarówno polskich,  jak i zagranicznych przedsiębiorców działających na rynku polskim.

W relacjach z klientami podstawowe znaczenie mają profesjonalizm, rzetelność i uczciwość. Dzięki relacjom zbudowanym na zaufaniu, większość klientów kancelarii korzysta z jej usług od wielu lat, lecz nie zmienia to gotowości zespołu do podejmowania nowych wyzwań.

Ważnym elementem tożsamości kancelarii jest zgrany zespół składający się ze sprawdzonych i wzajemnie wspomagających się osób.